דיקור וצמחי מרפא: טיפול ברפואה סינית


רובכם מכירים אותי כמורה לשיטת אלכסנדר, אבל בשנים האחרונות השקעתי בלימודי רפואה סינית, ואני משלב את השיטות הטיפולית האלו בקליניקה.

באילו בעיות אפשר לטפל בעזרת דיקור וצמחים?

 • בעיות כאב והחלמה מטראומה: גב תחתון ועמוד שדרה, צוואר, מפרקים, שרירים.
 • בעיות עיכול: שלשולים ועצירות, כאבי בטן, מעי רגיז, דלקות מעיים כרוניות, גזים, בחילות וצרבות.
 • בעיות שינה: קושי להירדם, התעוררויות מרובות, שינה לא שקטה, שינה קלה, הרטבות לילה, השתנת לילה.
 • אלרגיות, מחלות חוזרות ובעיות נשימה: אסטמה, נזלת כרונית, סינוסיטיס, דלקות גרון ואוזניים חוזרות.
 • נושאים רגשיים ונפשיים: דיכאון, חרדה, קשיים רגשיים אחרים.
 • כאבי ראש
 • בעיות עור
 • בעיות שתן: דלקות שתן, השתנה מרובה, תכיפות ודחיפות ועוד.
 • גינקולוגיה

והרשימה לא נגמרת. בגדול, הרפואה הסינית יודעת לטפל בכל סוגי הבעיות. כיום היא לא משתווה לרפואה המערבית בכל מה שקשור למצבי חירום או מחלות קשות, אבל בהרבה מצבים כרוניים היא נותנת מענה טוב יותר, מה שהופך אותה לרפואה משלימה של ממש.

חשוב להבין שהרפואה הסינית חושבת אחרת מהרפואה המערבית. היא לא מקטלגת אנשים לפי הסימפטום המערבי, אלא לפי טרמינולוגיה סינית פשוטה וכללית יותר. כל ענף בטרמינולוגיה הסינית של מחלה, יכול לכלול אינספור מחלות מערביות בהגדרתן. וכך גם הטיפול. לכן נוצרים פעמים רבות מצבים בהם טיפול סיני יטפל בכמה בעיות שונות לחלוטין מבחינה מערבית, שיש להן הרבה במשותף מבחינה סינית.

השילוב עם שיטת אלכסנדר

 • אם אתם מגיעים לשיעורי אלכסנדר באופן קבוע, ובמקרה יש לכם בעיה בריאותית שמפריעה לכם – אפשר לעשות טיפול/י דיקור, או לרשום לכם צמחים.
 • אם אתם סובלים מכאב אקוטי – אפשר להקל על העניין בעזרת דיקור או צמחים, ולהמשיך בשיעורי אלכסנדר כשהמצב האקוטי נרגע.

טיפול בצמחי מרפא

בשונה מדיקור, טיפול בצמחי מרפא נמשך יותר זמן, ואתם לוקחים פורמולת צמחים מדי יום. למעשה, הצמחים "מטפלים בכם" ברמה יומיומית, וזה נותן הרבה ערך מוסף לדיקור שתעשו משך שעה או שעתיים בשבוע.

טיפול בצמחי מרפא במצבים כרוניים יכול לכלול כמה פורמולות אותן תקחו על בסיס יומיומי, כשהפורמולה הראשונה לרוב תתייחס יותר לסימפטום ממנו אתם סובלים, בשאיפה להפחית אותו ולהקל עליכם, ולאחר מכן הפורמולות יטפלו ברמת השורש, הדבר שגרם לסימפטום להופיע. טיפול צמחים בבעיה כרונית ימשך בדרך כלל כמה חודשים לפחות.

השאיפה של טיפול בצמחים היא לסיים אותו בהצלחה, כמה שיותר מהר, כשהגוף יודע להתמודד לבד ולא יוצר שוב את הבעיה.

את צמחי המרפא ניתן לקחת בכמה דרכים שונות, הצורה המועדפת היא צמחים מיובשים טחונים, אותם אתם מרתיחים ושותים פעמיים ביום. ניתן גם לקחת את הצמחים בנוזל אלכוהולי או ממותק, בקפסולות או בבישול ביתי של צמחים מיובשים. עלות ממוצעת של אבקת צמחים טחונים לחודש היא 100-200 ש"ח, וזה הפורמט המועדף עלי מבחינת יעילות ועלות סבירה למטופל.

אני מטפל בצמחים ברקיחה אישית של כל פורמולה ופורמולה בהתאם למה שאתם סובלים ממנו ולאבחנה שלכם. אני לא נותן פורמולות מדף שקונים בחנויות טבע, אלא עובד צמוד עם בית מרקחת לצמחי מרפא שרוקח עבורכם את הפורמולה שלכם, שנכתבה רק בשבילכם. זהו הטיפול היעיל והמדויק ביותר שיש בצמחי מרפא.

טיפול במגע

כלי נוסף וחשוב שמבוסס על עקרונות הרפואה הסינית, הוא טיפול במגע. אני משתמש בו כמובן לפי צרכי המטופל, יש אנשים שמעדיפים טיפול במגע על פני מחטים או צמחים וזה מובן לחלוטין. למגע יש איכויות משל עצמו, הוא מרגיע, נעים ושקט.

מחירים

משך הטיפול: 60 דקות מחיר: 320 ש"ח

איפה ומתי אני מקבל

תל אביב – מרים החשמונאית 27איום ה'
מבשרת ציון – מבוא ערמון 1ימים א, ג, ד, ו

לתיאום טיפול ושאלות נוספות

יואב טלר 0544-757110

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  תוכן ההודעה