מקרים לדוגמא

גם אחרי 30 שנה ועם בעיות רציניות אפשר להגיע לשיפור משמעותי: סיפור ההצלחה של לירון.

ראיתי את הפרסומים של יואב הרבה זמן והרגשתי שזה הדבר הנכון עבורי, לקח לי מעל לשנה לפנות אליו. בגלל מורכבות מצבי – כאבים כרוניים של פיברומיאלגיה, לופוס (זאבת) ושאריות של אירוע מוחי שבעטיין גררתי רגל וכל צד ימין שלי היה חלש וכפוף.

כבר בשיעורים הראשונים הגוף שלי החל להתעורר ולהתיישר, בעבר יכולתי לשבת מול המחשב 15 דקות והייתי קמה כאובה, היום אני יכולה לשבת הרבה שעות ולהנות מעצם הישיבה..

לסיפור השלם של לירון לחצו כאן.

ללמוד ללכת ולרוץ מחדש בגיל 60 – נכון, מהנה ובלי כאבים: הסיפור של מאיר.

"הכל החל לפני כחצי שנה בזמן ריצת חימום על מסילה, לפני אימון בחדר כושר. המאמן הסתכל עלי ואמר "אתה לא יודע לרוץ", בתחילה חשבתי שהוא מתבדח, אך הוא חזר ואמר זאת ברצינות רבה.

מייד אחרי האימון, התחלתי לגלוש באינטרנט ולחפש לינקים ופוסטים בנושא. אני חייב לומר שממש הופתעתי לראות את כמות המידע בנושא בארץ ובעולם.
כך בעצם גם הגעתי לאתר של יואב ולסרטונים שמדברים על הליכה וריצה נכונה.

קבענו סדרה של חמישה מפגשים וכבר מהפגישה הראשונה, יואב הסביר לי מה לא תקין ונכון בריצה שלי ובעצם גם בהליכה שלי.
מודה שזאת די כאפה, להבין שבגיל שישים, אני בעצם לומד עכשיו ללכת ולרוץ נכון.

במהלך כל המפגשים, יואב הסביר בצורה סבלנית מה צריך לעשות, בתיאוריה ובהליכה וריצה בפארק.
ההליכה והריצה שלי כיום, זה מרגיש הרבה יותר נינוח, זורם ובעיקר נטול כאבים שהייתי חש לפני כן, בעיקר בקרסול.

לסיכום, אין לי שום יומרות לרוץ מרתון וגם לא חצי מרתון, אך אני כיום הרבה יותר נהנה מהליכה ומריצת כמה קילומטרים, בצורה שפשוט "מרגיש נכון", מהנה והכי חשוב מבחינתי ללא כאבים.

תודה!"

כאבי ברכיים של 20 שנה

ניצן עינב, בת 41:

הגעתי אליך ולגלית עם כאבי ברכיים שנמשכו 20 שנה, הורידו את איכות החיים ומעולם לא ממש אובחנו. נבעו מיציבה לא טובה. 4 שנים של עבודה שעברו עם הרבה גלגולים של הכאב שהיה קבוע ולאט לאט הפך לנדיר והיום פשוט איננו.

חוץ מהטיפול בברכיים טיפלנו בעצם בכל השלם שהוא הגוף שלי, מיציבה, ישיבה מול מחשב, הליכה ועוד. עברתי 2 הריונות, אחד מהם כבד במיוחד ללא כאבי ברכיים, ללא כאבי גב שממש חששתי מהם לקראת…

הכי חשוב שהיום אני יודעת מה לעשות כשמגיע כאב, איך להחזיר את הגוף שלי למקום ולא מפחדת מהכאב כשמגיע.

ואתה – סבלני, חד אבחנה, רגיש ומדוייק, ליוית אותי שנים משם ולכאן ועכשיו נטול כאב והרבה יותר ג׳ירפה זקופה ממה שהייתי!

כאבים בגב, באגן ובברכיים

ליאת, בת 34:

הגעתי ליואב בתחילת הריון, שנה לאחר פציעה בברכיים שהובילה לכאבים בגב ובאגן. התחלתי לסבול מכאבים באגן בזמן שכיבה בעיקר שהפריעו לי לישון בלילה. בשנה שחלפה מאז הפציעה טופלתי אצל מטפלים שונים בשיטות טיפול שונות ולכל אורך הדרך הרגשתי שחסר לי התרגול של התפקודים הבסיסיים: הליכה, ישיבה, עלייה במדרגות. ואת זה מצאתי אצל יואב בשיטת אלכסנדר.

כבר אחרי הטיפול הראשון התחלתי להרגיש שינוי ואחרי שבוע כבר ישנתי ללא כאבים. בהמשך הטיפול חל שיפור משמעותי ביכולת ההליכה שלי והישיבה לאורך זמן והכאבים פחתו משמעותית.

יואב מטפל קשוב, בעל ידע רב, ראיה הוליסטית ואינטיליגנציה גופנית גבוהה. אני מודה לך מאוד!

סיפור הצלחה: פתאום בלי כאבי גב בגיל 44.

אישה בת 44 שהגיעה אלי לפני כמה חודשים, מספרת את סיפור ההצלחה שלה. אחרי תקופה של טיפולי מגע, הופנתה אלי ע״י המטפל שלה, שליווה אותה לאורך שנתיים במעבר ממצב שבור ומפורק למצב תפקודי. בחוכמתו הוא הבין שהשלב הבא – להצליח לתפקד עם פחות סבל וכאבים בעזרת שיטת אלכסנדר.

לסיפור המלא לחצו כאן

עזרה ראשונה: כאבי גב, בטן וירכיים.

"גמילה מכאבי גב" הייתה הודעתו הקצרה של יואב, החלטתי לנסות. אני בת 76, עם מצב פיזי טוב. ונראית צעירה מגילי, אבל סובלת מכאבי גב כבר עשרות שנים. כאשר התחילו לפני כשנתיים  גם כאבי בטן חזקים, פניתי לפרופ' באורטופדיה, עשיתי את כל הבדיקות הפנימיות כולל סי.טי. ואם.אר.אי. כל התוצאות היו תקינות.

ניסיתי טיפולים שונים כמו: שיאצו, TRIGER POINT, פיזיותרפיה וכדומה, אך נשארתי עם הכאבים. הפסקתי כל פעילות ספורטיבית, כי הסבה לי כאבים נוספים, פחדתי שהגוף יתנוון, לכן החלטתי ללמוד שחיה, גם בשחייה אינני יוצאת משוחררת מכאבים.

אחרי השיעור הראשון עם יואב השתחררתי מכאבי בטן שנבעו מהגב. הגעתי לשיעור שני לאחר שחיה ,עם כאבי גב  תחתון ומפרק ירך, ובתרגיל פשוט שיואב הנחה אותי לעשות בבית, קמתי למחרת ללא הכאב. זו הייתה העזרה הראשונה. אני מתכוננת להמשיך עם יואב, גם לצורך מניעת כאבים בעתיד, וגם כדי ללמוד איך להתנהל עם הגוף, בצורה הנכונה.

יואב כאישיות, מאוד נעים רגוע, קשוב, מתייחס ומצליח לפתור באופן פרטני לכל תלמיד את הבעיות הספציפיות שלו.

אני מאוד ממליצה, נחמה מוסיוף.

קריאה נוספת בנושא: לחיות בלי כאבי גב.


עבודה עם נכים – "כיום אני חיה את חיי ללא כאבים ויודעת לפתור בעצמי את תופעת הנימלול".

סיפורה של מלכה, כבת 63: "חליתי בפוליו בגיל שנתיים. … החלו להופיע הכאבים בעיקר ברגל ימין וגב תחתון. כמו כן, בזמן ישיבה ליד שולחן לצורך קריאה, כתיבה או כל דבר אחר שעשיתי, הרגשתי נימלול בשכמות ובצוואר. במסגרת חיפוש לפתרון הגעתי לייעוץ אצל יואב טלר.

לסיפור המלא של מלכה.


"למדתי איך להחזיק תינוק כך שלא יכאב לי הגב"

גלי, אם לשלוש, פנתה אלי בעקבות כאבים במפרק הירך וכאבי גב תחתון. היה לה ברור שהיא עושה משהו לא נכון בחיי היום יום ורצתה לדעת איך לתקן את המצב.
במשך תקופה של שלושה חודשים נפגשנו אחת לשבוע, בביתה, סה"כ 10 מפגשים.

לסיפור המלא של גלי.
חומר קריאה נוסף בנושא הורים וילדים – במיוחד כל מה שקשור בגוף שלכם, ההורים.


"היום אני מאפשרת לגוף להיות חופשי."

הגעתי לשיעור הראשון די במקרה. מכווצת, כואבת ומדוכאת.

התאהבתי בשניה בתחושת הנינוחות הגופנית והרגשתי שנפגשתי עם דבר אמיתי. בעזרת התמדה רבה ועל אף משברים וכאבים אני יכולה להעיד ממרחק זמן של שנה וחצי, כי הגוף שלי התארך, התחזק, למד ונזכר בכוחו.

רבים מהרגליי הפיזיים והמנטליים נשרו מעלי ובמקומם זכיתי בהרגלים חדשים וטובים. ואם בהתחלה התחושה היתה "אני לא יודעת כלום והגוף אינו מאפשר לי דבר", היום אני יודעת כמה דברים, אני מאפשרת לגוף להיות חופשי ויודעת שתהליך השיפור אותו התחלתי יכול להימשך עד אין קץ. ‎

היום אני תלמידה בקורס להכשרת מורים בבי"ס גוף במחשבה וגבוהה בשני ס"מ לפחות. יואב, דרכך התוודעתי לטכניקה הנהדרת של אלכסנדר ומאותו הרגע היא בשבילי דרך חיים.‎ כמורה אתה דינאמי ורגיש וכמובן — מאמין כל כולך במה שאתה מלמד. על כן, קשה היה שלא לתת בך אמון מהרגע הראשון.

כחלק מסטודיו "גוף במחשבה" אתה משלב בשיעורים טכניקות נוספות כמו פילאטיס וצ'י-קונג המעשירות את המחשבה ואת הגוף,  נותנות בסיס יציב לשינויים ועוזרות מאוד לתרגם את הלימוד לחיי היומיום. הפתיחות שלך וראייתך הרחבה והמשתנה נתנו לי השראה לדרך. אתה מורה נהדר בעל אמונה וסבלנות, מביט בגובה העיניים באופטימיות – פשוט זהב.

– שחר 25.5.2010
 

"היום אני שמה לב איך גופי פועל ויודעת מתי לתת לו את המנוחה הנדרשת בכדי למנוע בעיות."

למדתי אצל יואב לפני כשלוש שנים.

אני שמחה לומר שלימוד שיטת אלכסנדר חלחל אצלי לרמת התא ומלווה אותי עד היום בתזוזות הגוף והמחשבה.

מתוקף היותי עצמאית אני נמצאת הרבה בתנועה, בנהיגה ועל המחשב.

בזכות לימודיי אצל יואב, אני שמה לב איך גופי פועל ויודעת מתי לתת לו את המנוחה הנדרשת בכדי למנוע בעיות.

היום, יש לי את הכלים לדעת מה גופי צריך, את היכולת לפעול ממקום נכון, ואת היכולת להנחות את הגוף בכל רגע נדרש — וזה פועל כקסם 🙂

תודה יואב.

— לירון לנסקי 4.8.2010


"יואב הנחה אותי בקשב רב, בסבלנות, בכבוד לקצב התפיסה וההתקדמות שלי."

השנה בה למדתי אלכסנדר היתה משמעותית ביותר עבורי. אני מטפלת בשיאצו ועיסוי במקצועי, העבודה שלי היא פיסית, בתנועה ועם גוף של אדם אחר.
מרכיב מאד חשוב בעבודה שלי הוא עבודה נכונה עם הגוף, אם לא אעבוד תוך שימת לב למנחי הגוף שלי אוכל ליצור לעצמי נזקים וכאבים רבים. את רוב תשומת הלב שיש לי ליציבה שלי השגתי בלימודי האלכסנדר. יואב הנחה אותי בקשב רב, בסבלנות, בכבוד לקצב התפיסה וההתקדמות שלי. הוא ידע לומר את הדברים בדיוק בצורה שהייתי צריכה לשמוע כדי שיפול איזה שהוא אסימון חשוב. כמטפלת אני מכירה בכך שאלו מרכיבים חשובים ביותר בהנחיית אדם להתפתחות.

תודה יואב.

דפנה מורד 5.8.2010

Comments 1

 1. ראיתי את הפרסומים של יואב הרבה זמן והרגשתי שזה הדבר הנכון עבורי, לקח לי מעל לשנה לפנות אליו. בגלל מורכבות מצבי – כאבים כרונים פיברומיאלגיה, לופוס ושאריות של ארוע מוחי שבעטיין גררתי רגל וכל צד ימין שלי היה חלש וכפוף.
  כבר בשיעורים הראשונים הגוף שלי החל להתעורר ולהתיישר, בעבר יכולתי לשבת מול המחשב 15 דקות והייתי קמה כאובה, היום אני יכולה לשבת הרבה שעות ולהנות מעצם הישיבה..
  דבר נוסף ששיטת אלכסנדר עזרה לי היא ברכיבה על סוסים, היא נתנה לי את הבטחון הגופני לשבת על הסוס וממש להתחבר אליו דרך עצמות הישיבה וכל הגוף נע בחופשיות ובסינרגיה עם הסוס כאשר קודם הגוף שלי נהיה ספסטי וכאוב.
  המודעות הגופנית שלי התעוררה אני מרגישה את הגוף ובעזרת התרגילים שקיבלתי מיואב אני מרגישה נעים ונוח בתוך הגוף הפיזי שלי וזה משמח.
  תודה רבה יואב על השיחות, הלימוד האינסופי, ועל זה שתמיד אבל תמיד אפשר ללמוד דברים חדשים וגם אחרי 30 שנה של הליכה ספסטית למדנו גופי ואני להקשיב וללכת בקלילות ובזרימה.

  לירון מור תל אביב 15-10-2020

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.