סיפור הצלחה: פתאום בלי כאבים בגיל 44.

יואב טלר שיטת אלכסנדר ושיקום גופני Leave a Comment

אישה בת 44 שהגיעה אלי לפני כמה חודשים, מספרת את סיפור ההצלחה שלה. אחרי תקופה של טיפולי מגע, הופנתה אלי ע״י המטפל שלה, שליווה אותה לאורך שנתיים במעבר ממצב שבור ומפורק למצב תפקודי. בחוכמתו הוא הבין שהשלב הבא – להצליח לתפקד עם פחות סבל וכאבים בעזרת שיטת אלכסנדר.

אתם מוזמנים לשמוע אותה מספרת מה קרה לה בעזרת הנגן למטה, או לקרוא את הסיפור שמתחתיו.

״לפני כשנתיים אני עברתי תאונת דרכים,

כתוצאה מכך היה לי שבר בברך, שזה שבר קטן עם השלכות גדולות. חודש וחצי הייתי עם סד צירים, עם שינוי זווית כל שבועיים, ואחרי זה עוד חודש וחצי חצי דריכה על הקביים.

אחרי שהורידו לי סד צירים אני הלכתי לפיזיותרפיה, הייתי שם חודשיים כל יום פק״ל בין שעה לשעתיים, אבל זה לא עשה את העבודה, לא עזר כלום, אני הייתי צולעת, הלכתי לרופא והוא אמר לי שזה לא נורא, מה את מתרגשת, כל החיים תהיי צולעת. אחרי ביקור בבית חולים אצל כירורג הוא אמר שבגילי לא חוזרים לתפקוד, ואין ממה להתרגש.

בסופו של דבר אני הגעתי באופן פרטי לטיפולים של דיקור ושיאצו, שזה העמיד אותי על הרגליים, הייתי בטיפולים מעל שנתיים, פעמיים בשבוע, וזה עושה עבודה מעולה. הייתי גם 8-9 חודשים ביוגה טיפולית, שזה גם מצוין, ואז הציעו לי שיטת אלכסנדר. לא ידעתי מה זה, ומסתבר שזה דבר מאוד טוב.

הרי טיפולים זה לא כל יום, ובחיים כל יום אני ממשיכה ללכת, אני יושבת, וצריך לעשות עם זה משהו, כי יש כאבי גב,

אני לא יכולה לעמוד הרבה זמן כי יש לי כאבים בגב התחתון ובשרירי התאומים, הצוואר נתפס אם אני יושבת הרבה זמן.

ואז ניסיתי, היה לי מאוד מוזר לשנות את ההרגלים אחרי עשרות שנים, אני בנאדם די עצלני, אבל אני משתדלת להקפיד על ההליכה, שזה נורא מוזר, פתאום ללכת ולהרגיש את כל כף הרגל, ואז אני הרגשתי שבאמת יש לי פחות כאבים בגב התחתון. יש לי פחות עומס על שרירי התאומים, כי פעם הם היו נתפסים לי באמצע הלילה, כנראה מיתר עומס.

התחלתי לשבת בצורה נכונה יותר, אני לא בטוחה שאני עושה את זה נכון במאה אחוז, אבל אני משתדלת, וככה אני יכולה לשבת יותר זמן, ובהופעה שהייתי, עמדתי יותר משעתיים ואחרי שיצאתי משם לא הרגשתי כאבים בגב התחתון ולא בשרירי התאומים, שזה לא קרה לי עד היום.

זה דבר מעולה ואפשר ללמוד מזה הרבה. לא קורה נס כשבאים לטיפול ויוצאים בריאים, זה הרבה עבודה, פשוט צריך לקחת את הכלים שנותנים לנו ולהמשיך עם זה הלאה, כי טיפול הוא חד פעמי או כמה פעמים, אני יושבת כמה שעות ביום והולכת כל יום, יש לי עבודה פיזית, אז בכל זאת זה דבר מעולה, זה דבר טוב, פשוט צריך להקפיד.

היה לי נורא מוזר שבהליכה תמיד הראש שלי היה למטה, לא יודעת מה אני חיפשתי ברצפה, וכשהתחלתי ללכת ולהסתכל קדימה, זה מאוד מוזר, אבל זה שיחרר לי הרבה את העומס בצוואר וכאבים בראש וזה מעולה.

אני רוצה ללמוד עוד הרבה תנועות אחרות, להכיר את הגוף, שאני הייתי ברוגז איתו.״

את כל הפרטים אודות השיעורים שהיא ואחרים עוברים אצלי, תוכלו למצוא בדף המסלול השיקומי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.