לצייר עם הקצוות: טיפ חשוב לפילאטיס ותרגול בכל שיטה

יואב טלר מכשירי פילאטיס, ספורט ואימון גופני Leave a Comment

קצוות: כפות ידיים

השבוע הייתה אצלי בחורה שמתאמנת בפילאטיס רצפה ומכשירים ויש לה בעיה של קליקים באגן שמציקה לה, ברגע שהיא תירגלה כמו שהראתי לה – לא היו יותר קליקים וכל התרגיל הרגיש לה אחרת לגמרי.

אתן רוצות להבין או לא?

בשיעורי פילאטיס, שיעורי סטודיו והמון שיעורים אחרים הנוהל הוא מדריכה או מדריך שמדברים, זורקים הנחיות לאוויר, ואתם עושים מה שהם אומרים. לפעמים אלו הנחיות גופניות, לפעמים אלו הנחיות לעבודה עם הדמיון.

אני עובד בצורה אחרת.

אני מסביר לכן כדי שתבינו מה קורה בכל תרגיל שהוא. זה מזכיר לי את שיעורי הצמחים שלמדתי בהם ברפואה סינית. רוב התלמידים רצו שהמורה יתן להם את המרשם לטיפול בבעיה שעליה היה השיעור, בעיה-פתרון. אבל המורה רצה שהתלמידים יבינו את הרפואה הזו לעומק. הרבה אנשים מחפשים את הנוסחא, הטריק, הפתרון ולא מחפשים דרך.

בעיניי הבנת המהות של העניין נותנת לכן הרבה יותר. אם תבינו מהות תוכלו ליישם אותה בתרגילים אחרים, בחיים, בתנועה ובכל דבר. לוקח זמן להבין מהות, אבל זה שווה של שקל וכל דקה – בעיניי כמובן.

ואני מודע לזה שלא כולם רוצים את זה. אבל אם אתן כן אז נא המשיכו לקרוא…

הטיפ

בזמן תרגיל שבו מניעים את הידיים או הרגליים, מאוד חשוב לעזוב את הגפיים (זה לא אומר שהן לא יעבדו, זה אומר שזה המסר שאתן שולחות לגפיים) ולהביא את המודעות שלכן לקצוות. אני רואה בנות שמגיעות אלי ועושות פילאטיס בכל מיני מקומות, והתנועה שלהן אוטומטית מדי, אין מספיק מודעות בתנועה.

למה הקליקים באגן הסתדרו?

לדעתי בגלל שההצבעה של הקצוות החוצה והעזיבה של הגפיים גורמת לרגל להישלף החוצה ונוצר מרווח באזור שהיה בו חיכוך וקליק. לזה אני קורא צמיחה! מרווח חדש, אורך חדש. והופ… פתאום המרכז רוצה לעבוד בלי שהיא כיווצה באופן מלאכותי את הבטן…

קצוות: כפות רגליים

אם התנועה שלכן אוטומטית ולא מודעת רוב הסיכויים שהכוח שלכן יתרכז בשרירי הרגליים והידיים במקום להגיע לקצוות. וזה לא טוב מכל מיני סיבות. הניחו לשרירי הרגליים, הביאו את המודעות שלכן לכפות הרגליים, והניעו את הקצוות כמו ציור. ציירו את התנועה עם קצוות הרגליים והידיים.

זה נכון ויעיל לכל התרגילים, במיוחד כל הפוינט והפלקס למיניהם, תרגילי זרועות מכל סוג וכל דבר שעובדות בו הגפיים.

זה רק טיפ קצר אחד מתוך כמה עקרונות חשובים של תנועה שלמה וטבעית שתביא אתכן לעבוד מהמרכז בלי "לכווץ" או "להכניס את הבטן" או "למשוך כתפיים" ושאר מניפולציות מיותרות. זו הדרך להגיע באופן ספונטני וטבעי לעבודה של המרכז, ולא טלאי על טלאי.

אם יש לכן כל בעיה שהיא בתרגול שלכן אתן מוזמנת לסשן שבו אנתח את התנועה שלכן ואעזור לכן להבין איך לעשות את התרגיל הרבה יותר טוב. וגם את כל שאר התרגילים שאתן עושות בחיים. כל הפרטים כאן:

מאוד רלבנטי לפוסט הזה קורס הסקוואט אונליין – כי את כל התרגילים עושים באותה דרך ולא משנה איך קוראים לשיטה. זה הכל אותו גוף. העבודה עם כפות הרגליים בסקוואט היא קריטית לקרקוע, וקרקוע מאפשר לצמוח. עוד פרטים לגבי הקורס:

הפוסטים הכי מעמיקים נמצאים רק פה... הצטרפו לרשימת התפוצה של האתר:

אני שולח מעט מיילים, וכל מייל שאני שולח מלא בכל החומרים הטובים שפירסמתי לאורך כמה שבועות.

    יואב טלר | bodyguide.co.il

    Powered By ConvertKit

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר.

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.