הכלי הפנימי והכלי החיצוני: תזכורת חשובה למוזיקאים, יוצרים ואנשי מלאכת היד

יואב טלר שיטת אלכסנדר ושיקום גופני, שיטת אלכסנדר למוזיקאים Leave a Comment

רימון בחודש יולי. משקים אותו במים ומחכים בסבלנות.

הכלי שבפנים והכלי שבחוץ: תזכורת חשובה לגוף מאוחד, זורם ובריא. מתוך שיעור עם חצוצרן שהיה הרגע, וכולנו יכולים ללמוד ממנו כדי להיות במקום טוב יותר.

כשאנחנו עושים משהו, אנחנו נוטים לקחת את הגוף שלנו כמובן מאליו, ויאללה – לעשות. אצל נגנים אין את הפריבילגיה של הבינוניות – הם פרפורמרים. הם עושים משהו פיזי מובהק. החצוצרה לא סולחת אם הכלי הפנימי שלך לא מכוון… וגם הגוף לא יסלח במוקדם או במאוחר.

אנשים שלא עוסקים באומנות גופנית יכולים להרשות לעצמם לעשות הרבה דברים בצורה בינונית – לדוגמא, המקלדת תסלח לנו אם נקיש עליה בפראות, אותו כפתור ילחץ ואותה אות תיראה על המסך.

מה זה הכלי הפנימי?

כאמור, זה הגוף שלנו. לחצוצרן יש שקית אוויר פנימית מחוברת לצינור שמגיע לפה, קוראים לה מערכת הנשימה. והיא כלי הנגינה הפנימי שלו. השפתיים של החצוצרן מתחברות לחצוצרה ושם נוצר החיבור בין הכלי הפנימי והחיצוני.

אם החצוצרן יודע לעבוד עם הכלי הפנימי שלו – כל הגוף שמסביב למערכת הנשימה ושתי הידיים שלו, הכלי החיצוני יפיק את התוצאה הטובה ביותר. החצוצרה לא משקרת.

אם הכלי הפנימי מזייף, לא רק שהתוצאה תהיה בינונית, אלא גם יכולות להיווצר בעיות גופניות – לזיוף יש מחיר.

וזה השיעור של כולנו.

נכון, המקלדת של המחשב לא עוזרת לנו להבין שאנחנו מזייפים. ואולי בגלל זה כדאי שנעסוק כולנו בסוג כלשהו של אומנות גופנית. כי היא מחברת אותנו לעשייה גופנית, לאיכות טבעית שנותנת לנו מראה – למצב הכלי הפנימי שלנו.

וגם אם לא נעסוק באומנות גופנית – צריך לזכור, כשהכלי הפנימי שלנו, הגוף – מזייף, כואב, מרגיש לא טוב, זה סימן שאנחנו צריכים להיכנס פנימה ולהסתכל מה קורה שם בפנים. זה הכי חשוב. זה סימן שזנחנו את הכלי הפנימי שלנו הרבה שנים והוא מסמן לנו לעצור ולעשות מעשה.

אם הסכמנו להסתכל – אנחנו יכולים להתחיל לסדר את הבית הראשון שלנו – הגוף. זו כבר טכניקה, ויש כל מיני כאלו. אבל חייבים להיכנס הביתה קודם.

עד כאן התזכורת להיום.
האומנות שלי היא לתת לכם את הפוקוס הזה בתקופה של "כניסה לבית", לגוף שלכם, ולתת לכם את הטכניקה לסדר אותו מבפנים – כדי שבחוץ יהיה טוב יותר.

הגישה שלכם תעשה את כל ההבדל.

שיעורים למוזיקאים בשיטת אלכסנדר

אם אתם סובלים מכאבים או בעיות כתוצאה מנגינה, או אם אתם רוצים לשפר טכניקה ויציבה בעזרת שיטת אלכסנדר – מוזמנים לעוד פרטים בדף המסלול השיקומי:

הפוסטים הכי מעמיקים נמצאים רק פה... הצטרפו לרשימת התפוצה של האתר:

אני שולח מעט מיילים, וכל מייל שאני שולח מלא בכל החומרים הטובים שפירסמתי לאורך כמה שבועות.

    יואב טלר | bodyguide.co.il

    Powered By ConvertKit

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר.

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.