שיקום נכים

שיקום נכים: "כיום אני חיה ללא כאבים ויודעת לפתור בעצמי את תופעת הנימלול".

יואב טלר שיטת אלכסנדר ושיקום גופני Leave a Comment

שמי מלכה שחף ואני בת 63. חליתי בפוליו בגיל שנתיים, בילדותי עברתי ניתוחים רבים והגעתי למצב בו הלכתי עם מכשיר ברגל ימין שגם אותו זנחתי עם השנים והלכתי ללא עזרים – עם צליעה קשה וקושי בשמירה על שיווי משקל. כל הפרעה קלה הייתה מפילה אותי. לפני כשמונה שנים החלטתי שכדי לשמור על עצמי עלי להתנייד בעזרת כסא גלגלים והרגשתי שיצאתי לחופשי. אני מגיעה (כמעט) לכל מקום בכוחות עצמי.

לאחר תקופה של שנתיים לערך התחלתי להרגיש חוסר נוחות בישיבה הממושכת, לא ממש ידעתי את מה 'להאשים', וגם לא ידעתי עם מי עלי להתייעץ בנושא. התחלתי לסבול מכאבים בגב תחתון בצד ימין וכעבור זמן כאבים במפרק הירך ברגל ימין. נעזרתי בטיפולים כמו שיאצו והידרותרפיה, שאמנם עזרו אך הכאבים לא נעלמו. החלטתי להחליף כסא גלגלים כשאת המושב והגב רכשתי בעצמי כי נאמר לי שהוא הטוב ביותר. בתקופה הראשונה הרגשתי בסדר ואז שוב החלו להופיע הכאבים בעיקר ברגל ימין וגב תחתון. כמו כן, בזמן ישיבה ליד שולחן לצורך קריאה, כתיבה או כל דבר אחר שעשיתי, הרגשתי נימלול בשכמות ובצוואר.

במסגרת חיפוש לפתרון הגעתי לייעוץ אצל יואב טלר. במהלך שתי פגישות שערכתי עם יואב, הבנתי שהישיבה שלי איננה 'נכונה', ויואב המליץ על התאמות בכסא הגלגלים כמו לכוון רגליות, לשים סטופר צמוד לברך ימין שלא תברח הצידה ולהטות את המושב מעט קדימה. לגבי הנימלול בשכמות, יואב לימד אותי מנח של הצוואר בזמן מצוקה – והנימלול מיד עובר. כמו כן המליץ יואב להעמיד את ספר הקריאה מולי כדי שאביט בו ישר ללא הורדת הראש.

כיום אני חיה את חיי ללא כאבים, יודעת לפתור בעצמי את תופעת הנימלול, יודעת להרפות את הצוואר בשעת הצורך, והכי חשוב הידיעה שיש למי לפנות שידע להנחות אותי בעת הצורך לגבי גופי… מאחר והלקויות אצל נכים הן כל כך שונות מאדם לאדם, הייעוץ האישי מאד מאד חשוב ועם הראייה של יואב את גוף האדם, ההצלחה מובטחת!

מלכה שחף, כרכור 20.5.13.

קריאה נוספת:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.