איך נעלי עקב משפיעות על האצבעות שלך?

יואב טלר אורח חיים בריא, שיטת אלכסנדר ושיקום גופני Leave a Comment

מה יכול לקרות אחרי שנים עם נעלי עקב?

הנה דבר אחד: כל האצבעות מתרגלות להיות מורמות כלפי מעלה, הן לא מקבלות משקל, והמון מתח מצטבר באזור של הכריות – שסופכ את משקל הגוף בגלל תנוחת הנעל. זה פוגע בזרימה הטבעית אל האצבעות, מה שמוביל לדלקות ובעיות באזור החיבור בין האצבעות לכף הרגל או הכריות.

מה עוד אנחנו לומדים מהתמונה למעלה שקורה בכף הרגל?

גיד האכילס ומפרק הקרסול מאחורה מתקצרים ונדחסים, מה שיכול לגרום לבעיות באזור הזה, ולשרשרת של בעיות במעלה הגוף שאני לא אכנס אליהם היום. כתבתי על זה פוסט בעבר: טופ מודל: מה נעלי עקב גבוהות עושות לגוף?

יחד עם הקיצור של הקרסול מאחורה רואים דחיפה מקדימה של עצם השוק, ומתיחה מקדימה. זה הגיוני סך הכל – קיצור מאחורה ומתיחה מקדימה. הנה השוואה בין כף רגל במנח טבעי ובין התמונה עם העקב:

אבל הדגש היום בפוסט הוא מפרקי הכף עם האצבעות. בסרטון הקצר שלפניכן רואים מעין צילום רנטגן תלת מימדי של כף הרגל על נעלי עקב – זה כאילו שתקחו את התמונה השמאלית ותשימו אותה על עקבים גבוהים:

אם לא נגמלת עדיין מנעלי עקב, אני ממליץ לך להתחיל גמילה.

זה לא שווה את הבעיות שיהיו לך אחר כך. אם נגמלת אז אני ממליץ להתחיל לתרגל שחרור של חמשת האצבעות מהמצב התקוע שהן היו בו, להניע אותן קדימה ואחורה בעדינות, ולהתחיל לבנות קשר טוב יותר בין כפות הרגליים ובין האצבעות.

וכן – אני עוסק באופן שוטף בבעיות כפות רגליים מכל סוג, פלטפוסים, כאבים, דורבנים ודלקות, ויש מה לעשות, בשתי רמות:

1. ברמת שיפור ההרגלים כדאי לזכור שכפות הרגליים הן משטח קטן שצריך לנקז את כל משקל הגוף עליו! ואם הגוף כבד ולא מאורגן, ולא יודעים איך להפעיל את כפות הרגליים + יש נטייה לבעיה או פציעה שהייתה בעבר אז…. מגיעות בעיות.
שיעורים בטכניקת אלכסנדר יכולים לסדר את הבעיה שלכם מהיסוד וזה שווה כל דקה.

את יכולה פשוט ליצור איתי קשר ולהתחיל לתקן את הגוף שלך בשיעורים או להמשיך בקריאה כאן בבלוג לגבי שיפור התפקוד של כפות הרגליים שלך בהליכה, עמידה וכל דבר אחר שאת עושה.

2. ברמת ההקלה על כאבים ובעיות של כפות רגליים – דיקור, מגע ותכשירי צמחים במריחה חיצונית ופנימית יכולים לעזור. ואם משלבים את זה עם שינוי הרגלים – אז מפסיקים ליצור את הבעיה חד וחלק.

אם את סובלת מבעיות בכפות הרגליים או בגוף שדורשות הקלה משמעותית – את מוזמנת לטיפול דיקור, צמחים או מגע. צרי איתי קשר כאן לתיאום.

הפוסטים הכי מעמיקים נמצאים רק פה... הצטרפו לרשימת התפוצה של האתר:

אני שולח מעט מיילים, וכל מייל שאני שולח מלא בכל החומרים הטובים שפירסמתי לאורך כמה שבועות.

    יואב טלר | bodyguide.co.il

    Powered By ConvertKit

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר.

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.