צ'יגונג עמידת מדיטציה – וו-ג'י המצב הריק 27.3

יואב טלר צ׳י-גונג Leave a Comment

אחד התרגילים הכי טובים בעולם בתרגול מצולם חדש: צ'יגונג – עמידת מדיטציה.

והפעם, שוב בהשראת החבר ניצן אורן, אני מדגים עמידת wu ji, או וו-ג'י, בתרגום חופשי: "כלומיות קיצונית" או "חסר קיצון". מה זה אומר?

זו עמידה שבה אנחנו לא עושים כלום. יש הקוראים לה גם "מדיטציית המצב הריק" או "empty state meditation".

ניצן מספר שכשהוא הגיע ללמוד בסין אומנויות לחימה, המורה שלו נתן לו לעמוד 20-40 דקות בעמידה הזו, דבר ראשון לפני הכל. קצת צניעות זה בטוח מלמד, אבל מעבר לכך, משהו קורה בתודעה ובגוף במהלך עמידת וו-ג'י ממושכת, ואת זה לא תדעו אם לא תנסו.
ניצן מרחיב לגבי עיקרון הוו-ג'י, "חסר הקיצון" בפוסט מעמיק אצלו בבלוג, אני מצטט פסקה מתוכו:

אפשר לראות שעמידת וו-ג'י מצריכה ניקוי הראש ממחשבות מיותרות, רצונות וכוונות ועליה להיות חופשית ומשוחררת. עמידה זו מדמה את רעיון הוו-ג'י בו אין קיצוניות לאף כיוון.

כאשר התחלתי לתרגל שינג אי צ'ואן וצ'י גונג בסין דרש ממני מורי, מאסטר ג'ואו ג'ינג-שואן, לעמוד בעמידת וו-ג'י למשך 20-40 דקות. אני חייב להודות שלמרות שהעמידה הזאת נראית ממש קלה וטבעית מאד קשה לעמוד בה לאורך זמן. היה לי קשה להבין מדוע עמידה זו כה חשובה לתרגול.

לאחר תקופה ממושכת בה תרגלתי עמידה זו הבחנתי בתופעה מעניינת. תחילה הזרועות הפכו לכבדות כאילו היו עשויות עופרת אך עם הזמן החלו להרגיש קלילות והחלו לעלות ולצוף קדימה ללא כל מאמץ. כאשר שאלתי את מורי לפשר הדבר הסתבר שלי שזהו השלב הבא בסדר הבריאה. שלב זה מכונה הופעת צ'י ראשוני ולמעשה תנועת ציפה זו של הזרועות מעלה מובילה למנח השני בתרגול, הלא הוא עמידת שני הכלים או עמידת טאי-ג'י. מתוך חוסר התנועה והתוהו מופיעה התנועה הראשונה והבריאה מתחילה.

בסרטון שלמעלה אני עומד ככה 22 דקות, וזה די מדהים, האמת. אני מתאר מה קורה בסרטון. אם אתם מחפשים מדיטציה שהיא יותר גופנית, קשה לכם לשבת לאורך זמן, או מעניין אתכם החיבור בין צ'יגונג ומדיטציה, כדאי לכם מאוד לנסות.

לאחר 22 דקות של עמידת וו-ג'י אני עובר לעמידה מסורתית אחרת, עם הידיים מעוגלות בקדמת הגוף. אתם כמובן לא תראו אותי עומד בלי לעשות כלום 22 דקות כי קיצרתי את הסרטון רק לחלקים שבהם אני מסביר מה קורה ומה לעשות.

את כל סרטוני תרגול הצ'יגונג אני מעלה לאתר הקורסים הדיגיטליים שלי – ובקרוב אעלה לשם עוד כמה כאלו. זהו אתר חדש יחסית ואני עובד על הרבה תכנים נוספים שיעלו אליו, אז אתם מוזמנים להירשם כדי לקבל עדכונים כשאעלה עוד קורסים ותרגולים.

את הסרטון תמצאו גם בערוץ היוטיוב שלי – אתם מוזמנים להירשם לערוץ אם זה הקטע שלכם.

רוצים שאשלח אליכם במייל פוסטים חדשים?

הירשמו כמנויי הבלוג ואעדכן אתכם כשאפרסם תכנים חדשים.

    יואב טלר | bodyguide.co.il

    Powered By ConvertKit

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר.

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.