תרגול ריצה והליכה טבעית: איך להפעיל את כף הרגל? חלק ג׳.

יואב טלר ריצה טבעית Leave a Comment

היום אנחנו עוברים מעמידה להליכה. זה חלק קריטי ויותר קשה מהקודמים, אבל אם תבינו אותו, תוכלו בהמשך לעבור לריצה טבעית בקלות רבה יותר. בהצלחה.

חלק ג

  1. תמיד חזרו לשני השיעורים הקודמים: להתחיל בהרמת רגל ושחרור כף הרגל ממפרק הקרסול (חלק א׳), ולקחת את השחרור לתוך הליכה במקום (חלק ב׳).
  2. ממצב של הליכה במקום, עברו להליכה קדימה ובואו נראה מה קורה. אני מהמר שמה שעשינו בחלקים הקודמים הולך להתקלקל! אל דאגה, בשביל זה עברתם אותם.
  3. בשביל לתקן, צריך להבין את הקלקול. הקלקול הולך ככה: כדי להתקדם וללכת, אתם שולחים את כפות הרגליים שלכם קדימה כמו חכה שזורקים לים. כדי לעשות את זה, אתם נועלים את הקרסול שלכם, זורקים את כפות הרגליים קדימה, ונוחתים על העקב. זו ההליכה הרגילה שלכם, סביר להניח, ואני רוצה שתרגישו את הויברציה שעולה במעלה הגוף כשאתם עושים את זה. הגב התחתון סופג זעזוע, רוב הסיכויים.
  4. עדיין בקלקול: כשאתם זורקים את כפות הרגליים קדימה, הברכיים ינעלו אחורה. אתם הולכים ברגליים די ישרות, בקושי משתמשים במפרקים, ותחושת ההליכה מקוטעת כמו שני קוים ישרים שנעים קדימה ואחורה. הגוף מתנדנד ימינה ושמאלה.
  5. אוקיי, ריסטארט, בואו נתקן הכל. נתחיל בלהישאר עם קרסול חופשי. עימדו שוב, הרימו רגל ותנו לקרסול לשחרר את כף הרגל כלפי מטה. התחילו ללכת במקום והישארו עם כף רגל משוחררת מהקרסול. כשאתם עוברים להליכה קדימה, תנו לכף הרגל האחורית להישמט בחופשיות ברגע שהיא עוזבת את הקרקע. מלכתחילה, אתם לא נועלים את הקרסול.
  6. השינוי הוא כזה: ההשלכה הלא רצויה של כף הרגל קדימה יוצרת נעילה בקרסול. אם אתם לא משליכים אותה קדימה, הקרסול לא ננעל. במקום להשליך כף רגל קדימה – שחררו את הברך קדימה, הניחו לכפות הרגליים להישאר מתחת לטריטוריה של הגוף.
  7. כשאתם לא זורקים את כפות הרגליים קדימה, הצעד שלכם קטן יותר. וזה רק טוב.
  8. איפה נוחתת כף הרגל שלכם? בתסריט המקולקל, היא נוחתת קדימה לגוף, בכל צעד נשלחת קדימה לגוף, נוחתת על העקב, מושכת אחורה והגוף נמשך קדימה. לא טוב. בתסריט המתוקן והטבעי, כף הרגל נוחתת מתחת לגוף. הברך משתחררת קדימה, כף הרגל נוחתת מתחת לגוף, יותר על קדמת הכף.
  9. איך מרגישה ההליכה החדשה שלכם? האם הזעזוע שעולה לגוף השתנה? על איזה חלק של כף הרגל אתם נוחתים? רמז לפוסטים הבאים: נסו לרוץ עם אותם עקרונות… האם זה עובד שם אותו דבר?
  10. תרגלו את המעבר בין שני סגנונות ההליכה: הגדילו את הצעד משמעותית תוך כדי השלכת הרגליים קדימה, נעילת קרסוליים ונחיתה קדימה לגוף. מה המרגש? עכשיו הקטינו צעד, נחתו מתחת לגוף, שחררו קרסול וכף רגל. ההבדל הוא משמעותי.

הירשמו כאן כמנויי האתר וקבלו גישה בלעדית לסרטונים ופוסטים חדשים במייל: [convertkit form=4916177]

אימוני ריצה שלמה – הסדנאות הקרובות וכל הפרטים כאן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.