צ'י-גונג: תרגול הבריאות היומי שלכם

יואב טלר אורח חיים בריא, צ׳י-גונג Leave a Comment

צ'י גונג הוא היוגה של הסינים: תרגול יומיומי של רצף תנועות ועמידות אשר פותח בסין העתיקה ונטען כי יכול לשמור רבות על הבריאות. הסינים מתרגלים את זה בפארקים כבר אלפי שנים וגם בימים אלו. בניגוד לטאי-צ'י, זוהי אינה אומנות לחימה, אלא תרגול שנועד לתחזק ולשמור על הבריאות – במיוחד בנסיבות חיינו הלוחצות. היום אני מביא לכם מספר סרטוני וידאו נהדרים בנושא.


אחרי שהשתכנעתם, אתם מוזמנים לקחת לעצמכם 15 דקות, בבוקר לפני שאכלתם, או בערב אחרי שהילדים הלכו לישון, או במשרד עם דלת סגורה וקצת שקט. ב-15 דקות הללו, אתם תעמדו מול Xuantong zi, כבן 90 בזמן צילום הסרטון, ותעשו מה שהוא עושה. לפי היכולת כמובן, ובקצב שלכם. סדרה זו נקראת Ba-Duan-Jin, והיא אחת מצורות הצ'י-גונג העתיקות והנפוצות ביותר. משנת 1150 מתרגלים את הסדרה הזו בסין. בגיל 90, אם נהיה פה עדיין, כולנו נשמח לעשות מה שהאיש החביב הזה עושה:


אני משוכנע שתרגישו טוב יותר תוך כדי ואחרי התרגול. מעבר לעובדה שאתם נותנים לעצמכם באופן חסר פשרות ושוכחים לרגע את כל השאר, בתרגול עצמו טמונה הרבה חוכמה. אני באופן אישי מצאתי, שכבר בתרגיל הראשון שעשיתי מול האיש, התחלתי לנשום טוב יותר ומלא יותר.

לחילופין, תוכלו לתרגל את אותה סדרה מול גברת Faye Yip, מאסטרית מבריטניה לטאי-צ'י וצ'י-גונג. נהדרת לא פחות. 12 דקות:

לתלמידים מנוסים, אני ממליץ לתרגל את העמידה היומית שלכם, ה-Zhan-Zhuang, אך ורק במידה ואתם כבר מכירים אותה וקיבלתם הנחיות בסטודיו לגבי אופן התרגול שלה. עמדו מיד לאחר תרגול הצ'י-גונג. אתם תמצאו שהגוף והמחשבה שלכם כבר "חמים", כאילו נכנסתם לעמידה בדקה החמישית.

תרגול יומיומי של 15 דקות כאלו שווה הרבה נחת, שקט ובריאות. תנו את זה לעצמכם.

בהצלחה!

 

אוסף הטיפים החשובים ביותר לישיבה מול מחשב

להתחבר לגוף * לשפר את היציבה והיציבות תוך כדי ישיבה במשרד * לחסוך זמן, אנרגיה וכסף וליצור פתרון קבע * להבין מה ההרגלים המזיקים שלך ואיך לתקן אותם כדי למנוע בעיות ולהתחזק * ולדעת איך לסדר את עמדת העבודה באופן שיטיב עם הגוף.

  מאת יואב טלר | bodyguide.co.il
  אתם יכולים גם להירשם לרשימת התפוצה של הבלוג בלחיצה כאן

  Powered By ConvertKit

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.